СВІТ У Франції “жовті жилети” розтрощили масонський храм

У Франції учасники акцій протесту, відомі як “жовті жилети”, влаштували погром в масонську храмі в Тарбі на півдні країни, пише Благовест-Інфо з посиланням на La dépêche.

Інцидент стався вночі проти неділі, 10 березня у невеликому місті Тарб, розташованому в Піренеях недалеко від кордону з Іспанією. Спочатку акція носила мирний характер, проте за декілька годин після її початку, близько опівночі, хтось вигукнув: “Йдемо на жандармерію і до масонів!”

Натовп підійшов до будівлі масонської ложі, і головний зачинщик, одягнений у жовтий жилет і з маскою на обличчі, зламав домофон і поштову скриньку. Потім він і десяток інших маніфестантів перелізли через огорожу, стали кидати заздалегідь запасені каміння у вікна будівлі і, зламавши двері, проникли всередину.

За кілька хвилин погромники, помітивши світло у вікні другого поверху, поспішно залишили будівлю. Зчинщик виніс з храму чотири ритуальних меча і поклав їх на вікно розташованого поблизу Банку Франції. Однак незабаром дугою учасник акції вирішив віднести холодну зброю на місце.

Прибулі на місце погрому керівники масонської громади разом з поліцейськими зафіксували завдані збитки: в будівлі були розбиті вікна, перевернута меблі, пошкоджено сигналізація, стіни облиті чорною фарбою.

Розпочато поліцейське розслідування.

У своїй заяві Велика Змішана Ложа Франції висловила співчуття у зв’язку з “безглуздими діями, які є частиною хвилі загроз і ненависницьких висловлювань на адресу масонів”. Керівництво ложі закликало посилити боротьбу з тими, хто намагається “зруйнувати суспільну злагоду”.

Міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер також рішуче засудив погром в Тарбі. “Після євреїв настала черга масонів. Дурість з’єдналася з крайньою нетерпимістю”, – написав він у Twiter.

При цьому він дав високу оцінку оперативним діям поліції, яка “поклала кінець злочинам цих людей, у яких немає іншого проекту, крім ненависті”».

Велика Змішана Ложа була створена 1982 року за підтримки широко відомої масонської організації “Великий Схід Франції”.

Comments are closed.