НОВИНИ До церкви на Львівщині колекціонер повернув вкрадену ікону

Парафії церкви у селі Повергів Миколаївського району Львівської області повернули ікону, яку викрали на початку грудня.

Образ “Пієта” датують кінцем XVII ст. Повернути його вдалося завдяки колекціонеру з Чернівців Віталію Дроню, який, дізнавшись, що купив крадене, вирішив подарувати святиню назад храму, повідомляє РІСУ з посиланням на Збруч.

“У Чернівцях, на вулиці Зеленій, є блошиний ринок. На ньому мені і запропонували купити ікону. Коли показав її друзям зі Львова, вони розповіли, що ікона крадена. Це вперше мав таку ситуацію. Одразу вирішив повернути її”, – розповів Віталій.

Ціну ікони, каже колекціонер, розголошувати не хоче, оскільки це подарунок храму. За словами мистецтвознавиці, працівниці Національного музею у Львові імені А. Шептицького Роксолани Косів, ікона датується часом, коли сюжет “Пієта” якраз здобув поширення в українському іконописі під впливом західноєвропейських взірців.

“Ікона виконана у стриманому колориті, виділяється тим, що Богородиця стоячи підтримує Христове тіло, намальоване майже у вертикальному положенні. Зазвичай у цій іконографії Марія сидить, а тіло Христа зображене горизонтально у неї на колінах. Хустина у руках Богородиці символізує її плач над мертвим тілом Сина”, — пояснює мистецтвознавиця.

Церкву Св. Параскеви у селі Повергів, звідки викрали ікону, датують 1770 роком.

До речі, це не перший випадок повернення вкраденої ікони до церкви. 2017 року завдяки правоохоронцям вдалось знайти ікону другої половини ХVIII ст., яку вкрали з села Губичі Старосамбірського району на Львівщині.

Comments are closed.