НОВИНИ Сербська Церква нарешті офіційно висловилася щодо України

13 березня Сербська Православна Церква офіційно висловила своє ставлення щодо Помісної Церкви України.

Заява щодо українського питання опублікована на сайті СПЦ, передає РІСУ.

Як зазначають автори документу, Сербська Православна Церква ще у листопаді 2018 року застерігала Константинополь від вирішення церковної проблеми в Україні. Проте до їхнього голосу тоді не прислухалися.

Судячи з тексту заяви, позиція Сербської Церквиє такою:

– СПЦ не визнає неканонічне “вторгнення” Патріарха Константинопольського на канонічну територію Російської Церкви, “оскільки Київська митрополія ні не може бути ототожнена з сьогоднішньою “Україною”, що включає і десятки інших церковних єпархій”.

– Сербська Православна Церква не визнає проголошення Автокефальної Церкви України. Єдиною Церквою, яку визнає СПЦ є УПЦ на чолі з митрополитом Онуфрієм (колишня УПЦ МП, а зараз – РПЦ в Україні, ред.).

– Сербська Церква не визнає об’єднавчим Київський Собор, у якому не взяв участі жоден архієрей УПЦ МП, бо днем раніше Патріарх Варфоломій прийняв до своєї Церкви митрополита Олександра Драбинка і митрополита Вінницького Симеона без канонічної відпускної грамоти.

– Сербська Церква не визнає “розкольницький” єпископат та духовенство як православне, оскільки вони належать до крила, “відлученого від Церкви” Патріарха Філарета, а “угруповання Малетича позбавлене апостольського спадкоємства і священства в цілому”.

– Сербська Церква закономірно змушена рекомендувати своїм Преосвященним єрархам і клірикам утримуватися від літургійного та канонічного спілкування не тільки з “вище згаданим п. Єпіфанієм (Думенком) та іже з ним, але і з архієреями і кліриками, які з ними співслужать, згідно принципом священних канонів про те, що з’єднаний з відлученими від спілкування і сам стає поза спілкуванням”.

Слід зауважити, що заяву Сербської Церкви, яка сьогодні з’явилася на її офіційному сайті, Московська Патріархія встигла опублікувати ще 28 лютого.

Comments are closed.