СВІТ Росія утримує у заручниках двох мормонів із США

Уже 14 днів утримуються в умовах незаконної ізоляції та позбавлення волі громадяни США Бродівський Колі Девіс і Гааг Девід Удо, волонтери Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормонів), яких раніше російські суди вирішили “негайно” видворити з РФ.

Про це повідомив заступник керівника відділу зі зв’язків з громадськістю Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Росії Сергій Антаманов, передає Credo.Press.

Незважаючи на те, що тиждень тому, 7 березня, набули законної сили судові постанови про адміністративне видворення мормонів за межі РФ, вони досі утримуються в центрі тимчасового утримання іноземних громадян, які підлягають адміністративному видворенню, депортації і реадмісії за межі РФ, ГУ МВС Росії по Краснодарському краю.

У Церкві це кваліфікують “як незаконне позбавлення волі іноземних громадян, що порушує їхні права на свободу і особисту недоторканність, гарантовані Конституцією РФ”.

Чинним законодавством РФ передбачена можливість адміністративного видворення як за рахунок коштів іноземних громадян, яких висилають, так і за рахунок коштів сторони, яка їх запросила. Однак усі пропозиції Церкви негайно сплатити відповідні витрати, в тому числі придбати американським громадянам авіаквитки до США, з незрозумілих причин відхиляються співробітниками Служби судових приставів.

Нагадаємо, що двох американських мормонів затримали  1 березня у молитовному будинку в Новоросійську. Громадян США визнали винними в порушенні правил в’їзду і перебування на території РФ.

Comments are closed.