СВІТ У Польщі від насильства з боку католицьких священиків постраждали майже 400 дітей

У Польщі за останні 30 років 382 дитини постраждали від сексуального насильства з боку священників. Такі дані оголосила місцева католицька церква, передає УНН з посиланням на Reuters.

У церковному звіті йдеться про розслідування поширених зловживань щодо неповнолітніх з боку католицького духовенства. У доповіді зазначається, що з 382 жертв 198 були молодшими 15 років. Активісти кажуть, що реальна цифра, напевно, набагато більша.

“Це особливо болюче, трагічне питання, оскільки воно пов’язане з посвяченими людьми, які присвятили себе служінню Церкві, іншим людям. Вони мають соціальну довіру, і ця соціальна довіра була настільки трагічно підірвана”, – заявив архієпископ Марек Джедрашевський.

Польські єпископи 2018 року просили в жертв зловживань пробачення і почали збирати дані, щоб визначити причини насильства та оцінити їхній масштаб.

У Польщі католицькі священики користуються високим соціальним престижем, а жертви сексуального насильства з боку духовенства часто підозрюються побожними поляками у фальшивих звинуваченнях навіть після ув’язнення ґвалтівників.

Нагадаємо, днями  за сексуальне насильство над дітьми засудили колишнього радника Папи Римського  – кардинала Джорджа Пелла.

Comments are closed.