СВІТ З церкви Італії нахабно вкрали цінну ікону, яка виявилася копією

Невідомі пограбували церкву в італійському місті Кастельнуово-Магра в північній області Лігурія, викравши ікону “Розп’яття” пензля Пітера Брейгеля-молодшого.

Проте, як виявилося, грабіжникам дісталася копія картини, і сталося це в результаті заздалегідь спланованої правоохоронцями операції, передає Благовест з посиланням на РІА Новини.

Так, 13 березня місцеві ЗМІ повідомили про пограбування церкви Святої Марії Магдалини. Вранці того дня декілька злочинців розбили битою захисне скло, забрали полотно і втекли автомобілем.

Оригінал картини карабінери замінили ще місяць тому, дізнавшись про підготовку нальоту. Справжнє “Розп’яття”, яке, схоже, потрапило до сфери інтересів якогось кримінального торговця мистецтвом, зараз перебуває у безпеці.

Про деталі операції, крім карабінерів, знали настоятель храму і мер Кастельнуово, який після “викрадення” навіть висловив співчуття у зв’язку з тим, що сталося. Насправді у приміщенні церкви були встановлені відеокамери, які зафіксували злочин від самого початку. Почався пошук викрадачів.

Прийом правоохоронців в результаті розвінчав сам градоначальник Даніеле Монтебелло, повідомляє місцева газета Il Secolo XIX: він пояснив, що в інтересах слідства не міг розкрити правду. Також, за його словами, таємницю зберігав один з парафіян, який зрозумів, що на місці картини Брейгеля-молодшого висить копія.

Монтебелло також нагадав, що “Розп’яття” вже викрадали 1981 року. Тоді карабінери виявили картину через кілька місяців.

Пітер Брейгель-молодший був представником династії відомих фламандських художників, що жив на рубежі XVI і XVII століть. Його творчість пережила перехід від зображення сцен Страшного суду і демонічних створінь, завдяки чому він отримав прізвисько “Пекельний”, до опису звичайних і повсякденних сцен життя – селянських свят, зборів врожаю, весіль, бійок і сільських пейзажів. Його найбільш відомі картини – “Зимовий пейзаж з ковзанярами і пасткою для птахів”, “Селянське весілля”, “Перепис у Віфлеємі” та “Весільний танець”.

Comments are closed.