СВІТ Папа Франциск і єпископи Нової Зеландії висловили співчуття через теракти в мечетях

Папа Франциск та католицькі єпископи Нової Зеландії висловили співчуття мусульманській спільноті країни, яка 15 березня пережила терористичну атаку на дві мечеті.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

“Довідавшись з почуттям глибокого болю про втрату людських життів та поранення внаслідок безглуздого нападу на дві мечеті місті Крайстчерч, Його Святість запевняє всіх новозеландців і, особливо, мусульманську спільноту, у щирій солідарності”, – йдеться у телеграмі співчуття, яку державний секретар П’єтро Паролін надіслав від імені Святішого Отця.

“Його Святість молиться за одужання поранених, за розраду для тих, хто оплакує своїх рідних та за всіх, кого торкнулася ця трагедія. Ввіряючи загиблих люблячому милосердю Всемогутнього Бога, Папа Франциск випрошує для країни Божого благословення відради і міці”, – йдеться у телеграмі.

Трагічні наслідки теракту

Унаслідок терактів у двох мечетях в місті Крайстчерч у Новій Зеландії, скоєних 15 березня о 13:00 місцевого часу, загинуло 49 людей і понад 40 отримали поранення. Прем’єр-міністр країни Скотт Моррісон назвав цей день “найтрагічнішим в історії країни”.

Спершу чотири нападники відкрили вогонь в мечеті Al Noor, де на п’ятничну молитву зібралися 300 людей. І за деякий час було здійснено теракт у другій мечеті, розташованій у передмісті Лінвуда. В автомобілях біля мечетей місцева поліція знайшла саморобні вибухові пристрої.

Один з нападників, який у соціальних мережах виступав проти імміграції, опублікував відео теракту на сторінці у Facebook.

Молитва і співчуття від католицьких єпископів

Одразу після терактів католицькі єпископи Нової Зеландії надіслали листа мусульманській спільноті міста Крайстчерч, в якому висловили співчуття.

“Ми усвідомлюємо, що маємо добрі взаємини з мусульманами в цій країні, і особливо вражені тим, що це сталося на місці молитви і під час молитви. Ми глибоко засмучені великою кількістю загиблих і поранених, наше серце звернене до них, їхніх сімей і всієї громади. Мир вам. Салам”, – йдеться у листі.

Comments are closed.