МАНІПУЛЯЦІЇ Рівненська ОДА спростувала фейки про “саботаж” реєстрації ПЦУ, які ширяться в Інтернеті

На офіційному сайті Рівненської обласної державної адміністрації 14 березня з’явилася інформація про те, що у Facebook поширюється фейк про нібито саботаж реєстрації громад ПЦУ з боку ОДА.

“Автори публікації маніпулюють інформацією”, – зауважили чиновники і навели факти, які спростовують поширену неправду, передає РІСУ.

Фейк перший. У всіх областях вже місяць реєструють релігійні громади ПЦУ, крім Рівненської області.

Факт. Насправді лише у двох областях розпочали реєстрацію релігійних громад ПЦУ.

Фейк другий. За вказівкою заступника голови Рівненської ОДА саботується реєстрація громад ПЦУ.

Факт. Станом на 14 березня 2019 року до ОДА жодна православна релігійна громада не подавала жодних заяв, рішень та інших документів про зміну своєї підлеглості. Жодної вказівки профільний заступник голови Рівненської ОДА щодо саботажу реєстрації громад ПЦУ не давала. Готовність Рівненської ОДА здійснювати реєстрацію за принципом “єдиного вікна” стовідсоткова. Але процедурі державної реєстрації релігійних громад в ОДА передує реєстрація єпархії. Саме на це рішення зараз чекають в ОДА. На сьогодні статут єпархіального управління Рівненської ПЦУ перебуває в процесі реєстрації у Мінкультури.

Фейк третій. Не видаються зразки документів, немає юридичної та іншої підтримки.

Факт. Відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, Рівненська ОДА не повинна видавати жодних зразків документів та надавати юридичну підтримку. До функцій ОДА належить розгляд заяв і реєстрація статутів релігійних громад, а також надання погоджень іноземним священнослужителям, релігійним діячам для здійснення місіонерської діяльності. Станом на 14 березня до ОДА жодна православна релігійна громада не подавала жодних заяв, рішень та інших документів про зміну своєї підлеглості.

Comments are closed.