СВІТ Шаманів, які спалили верблюдів “для порятунку Росії”, змусили сплатити штраф

Ангарська релігійна організація шаманів, яка в кінці лютого провела обряд спалення п’яти верблюдів “заради порятунку Росії”, заплатила штраф в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак не за саме дійство, а за те, що не оформила ветеринарні документи при перевезенні тварин з Бурятії в Іркутську область.

Про це повідомив журналістам керівник організації Артур Цибіков, якого 14 березня цитує ТАСС.

Цибіков уточнив, що ветеринарна служба Бурятії повинна була взяти аналізи у верблюдів, переконатися, що тварини не інфіковані, і після цього дати дозвіл на транспортування в інший регіон. Однак оскільки верблюди були потрібні у найкоротші терміни, то їх “терміново привезли, не попередивши ветеринарну службу”.

Обряд під назвою “Жен тенгері Яба” проводили учасники Ангарської релігійної організації шаманів “Вічно синє небо”, якою керує заступник верховного шамана Росії Артур Цибіков, нагадує Credo Press. Він заявив, що ритуал проводився вперше в сучасній історії з метою відновити “ті непорушні культурні цінності, які приведуть до відродження Росії”.

Тварин умертвили під звуки шаманських бубнів, а м’ясо зварили в котлах і піднесли духам на кострище. У церемонії взяли участь близько 500 осіб. Опубліковане відео викликало широкий громадський резонанс.

“Ми результату досягли – люди, подивившись ролик в Інтернеті і прочитавши коментарі, виливають негатив, а ми його приймаємо, тим самим роблячи людей щасливішими”, – сказав Цибіков.

Він також повідомляв, що дав у прокуратурі пояснення з приводу обряду і готовий прийняти будь-яке покарання.

Жертвопринесення засудили шамани з бурятського релігійного центру “Тенгері”. Вони назвали ритуал божевіллям, блюзнірством і образою божеств. Верховний шаман Росії Кара-оол Допчун-оол також засудив спалення верблюдів, зазначивши, що не давав дозволу на обряд. Прокуратура Ангарська не знайшла в інциденті складу злочину, оскільки тварин перед спаленням умертвили.

Comments are closed.