ДУМКИ, НОВИНИ Увійти у Великодній піст ніколи не пізно – архієпископ Євстратій (Зоря)

Перший тиждень Великого посту вже позаду, і якщо хтось все ж через певні обставини чи перепони не зміг додержати певних правил, то приступити до нього можна знову.

Так розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря), передає УНН.

“Спершу потрібно розуміти, що піст, як людина складається з душі і тіла, так і піст складається з двох елементів: перше це – стримання та обмеження тілесні, а друге – піст духовний, який в першу чергу полягає в молитві, покаянні, участі в богослужінні, у справах духовних і милосердних”, – каже архієпископ.

Він додає, якщо обмеження тілесні не всі можуть однаково дотриматись, то у духовному християнин має дотримуватись певних правил посту.

“У духовній частині посту може і повинна дотримуватись кожна людина, яка вважає себе християнином. Ніколи розпочинати піст не пізно, потрібно лише бажання. Для того, щоб іти, треба робити перший крок”, – наголошує архієпископ Євстратій.

Він навів приклад притчі з Євангеліє про робітників у винограднику: “Господь винагородив і тих, які цілий день пропрацювали у винограднику і тих, які працювали лише годину. Ніхто не залишився без винагороди”.

Comments are closed.