НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Революція Гідності зробила можливим отримання Томосу – Епіфаній

Революція Гідності зробила можливим отримання Українською Православною Церквою Томосу про Автокефалію.

Про це Предстоятель УПЦ Епіфаній заявив під час зустрічі з керівництвом та представниками Малої академії наук України.

Як повідомили у прес-службі ПЦУ, захід відбувся 20 березня у залі засідань Вченої ради Київської православної богословської академії.

“Саме завдяки Революції Гідності ми отримали довгоочікуваний Томос, документ про Автокефалію нашої Православної Церкви в Україні. Про цей час мріяли та очікували багато поколінь наших попередників, але ми з вами стали безпосередніми учасниками, співтворцями та творцями. Всі ми разом: і Церква, і ви – ті активні учасники подій, робили все задля того, щоб цей час настав і зараз ми констатуємо, що маємо Незалежну Помісну Українську Православну Церкву”, – акцентував Предстоятель Православної Церкви України.

Під час розмови Владика також наголосив на важливості виховання молоді.

“Ми маємо спільне завдання, адже Церква докладає багато зусиль у вихованні молоді. Як ви знаєте, саме молодь, студенти, виступили за наше європейське майбутнє. І тут, на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, який відіграв важливу роль у Революції Гідності, вони знайшли захист. Студенти Київської православної богословської академії, які в майбутньому стануть священиками, безпосередньо брали активну участь і допомагали людям”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Своєю чергою президент Малої академії наук України Станіслав Довгий зазначив, що його навчальний заклад організовує та координує науково-дослідницьку діяльність учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу української нації та країни.

Також сторони обговорили процес переходу парафій з Московського Патріархату до Православної Церкви України.

Зокрема, Митрополит Епіфаній запевнив, що Церква прагне об’єднання на засадах любові та миру.

“Ми готові пробачити, забути, перегорнути сторінку і далі будувати наше майбутнє разом, не дивлячись на те, що було в минулому. Ми не хочемо уподібнюватися нашим опонентам та не будемо клеймити їх, ворогувати, сіяти ворожнечу і проявляти ненависть, адже хочемо, щоб все було мирно і з любов’ю. Ми і надалі будемо розбудовувати нашу незалежну Церкву, яка є духовною основою європейської демократичної Української держави, яка стане повноцінним членом Європейського союзу та увійде до НАТО”, – підсумував митрополит Епіфаній.

Comments are closed.