СВІТ Собор Елладської архієпископії висловився проти відділення Церкви від Грецької Республіки

Архієрейський Собор офіційної Елладської Православної Церкви, засідання якого почалися 19 березня в Афінах, підтвердив свою колишню негативну позицію щодо ініціативи влади Греції про виведення священнослужителів зі складу держслужбовців і заявив про те, що в Греції повинна бути збережена колишня система виплати зарплат священикам і архієреям за рахунок державного бюджету, повідомляє Credo Press з посиланням на “Ромфея”.

Таким чином священноначалля офіційної Елладської архієпископії підтримало рішення її Синоду від 16 листопада 2018 року, в якому відкидалися відповідні пропозицію грецької влади.

Ієрархія також привітала спеціальний Комітет з церковно-державного діалогу з початком засідань і виступила зі схваленням його діяльності, а також заявила про необхідність пошуку компромісу у взаєминах Церкви і держави.

Зокрема, Архієрейський Собор вважає, що діалог повинен бути продовжений з наступних питань: число і список постійних посад духовенства і церковних службовців, компенсація за експропрійоване церковне майно до 1939 року, управління церковним майном.

Ієрархія висловила свою повну незгоду зі спробою перегляду Конституції Грецької Республіки і висловила надію на те, що наступний склад парламенту не стане вносити зміни до статтей Конституції, що стосуються релігійної, культурної та соціальної особливостей грецького народу і захисту сім’ї, “яка є наріжним каменем суспільства”.

На завершення священноначалля Елладської Церкви направило послання лідерам всіх парламентських партій, щоб проінформувати їх про позицію Церкви щодо запропонованих поправок до статей 3, 13 (5), 21 (1), 33 (2) і 59 (1-2) Конституції.

Comments are closed.