СВІТ Британська бібліотека повернула Греції три реліквії, незаконно вивезені з монастиря

Британська бібліотека повернула Греції три реліквії XVIII століття, які, як документально підтверджено, були незаконно вивезені з чоловічого монастиря Панагії Хрісоподарітіса (Божої Матері Хрісоподарітіса) в області Ахайя в квітні 1979 року.

Ці реліквії були повернуті в четвер Британською бібліотекою посольству Греції в Лондоні, повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ТАСС.

Як зазначило відомство, “йдться про дві патріарші булли (документи з печаткою) XVIII століття, які були видані Константинопольськими Патріархами Прокопом I (1786 рік) і Григорієм V Етномартірасом (1798 рік) і проголошували патріархальну гідність даного монастиря, а також про турецький фірмані XVIII століття, який належав до тієї ж колекції”.

2016 року інспекція старожитностей області Ахайя поінформувала Управління з документації і захисту культурних цінностей Головного управління археологічних старожитностей та культурної спадщини міністерства культури і спорту про те, що ці реліквії були виявлені в Британській бібліотеці. За словами грецького відомства, воно “одразу зібрало всю необхідну інформацію, яка забезпечила докази незаконного переміщення реліквій з грецького монастиря, і відправило запит в Британську бібліотеку на їх повернення”.

“Керівництво Британської бібліотеки негайно відреагувало і тісно співпрацювало з компетентними грецькою владою, щоб безпечно повернути реліквії в Грецію, продемонструвавши на практиці свою зацікавленість у захисті культурної спадщини”, – підбиває підсумки міністерство культури і спорту.

Британська бібліотека має в загальній складності 150 млн одиниць зберігання.

Чоловічий монастир Панагії Хрісоподарітіса був заснований в ХII столітті і є історичним пам’ятником, внесених до списку спадщини Мінкульту Греції. Монастир знаходиться в 40 км від міста Патри на півострові Пелопоннес.

Comments are closed.