НОВИНИ Не без скандалів. Єпископ ПЦУ розповів про переходи парафій у Харківській області

19 парафій РПЦ в Україні (колишня УПЦ МП) на території Харківської області офіційно перейшли в Православну Церкву України. З них – сім парафій у Харкові, решта – в області.

Про це виданню “Коментарі. Харків” розповів 21 березня єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан, передає  Credo Press.

Зокрема, недавно перейшов храм на території Інституту танкових військ.

“Там довгий час була релігійна громада Московського Патріархату, але віряни провели збори з протоколом – і громада приєдналася до ПЦУ. Раніше до нас перейшли прихід в Дергачівському районі та громади сіл Воскресенівка, Дмитрівка та Вікторівка на Богодухівщині. У селі Таранівка Зміївського району разом з громадою до нас перейшов священик”, – зазначив єпископ.

Два останніх переходи в області супроводжувалися скандалами. За словами єпископа Митрофана, в село Вікторівка привезли семінаристів і активістів РПЦ в Україні зі Старого Мерчика.

“На місце ми викликали поліцію, все зафіксували. І продовжуємо служити в храмі. Також представники МП знову привозили семінаристів минулої неділі – відслужили на паперті храму, молоді викрикували різні образи”, – заявляє єпископ Митрофан.

В цілому він зазначає, що не очікував такої кількості переходів, тому скоро виникне потреба в нових священиках.

Comments are closed.