НОВИНИ Патріарх УГКЦ про вибори: “Ніколи не голосуйте проти”

Глава Української Греко-Катлицької Церкви закликав українців виконати свій обов’язок і проголосувати, але не віддавати голоси за популістів.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Українська правда”, проведеного в рамках спецпроекту “Вибори Вибори“.

“Участь у виборах є важливим моральним обов’язком християнина. Тому що вибори є одним із ключових моментів демократії, ключових моментів делегування влади, ключових моментів, коли люди повинні відчути відповідальність за того, кого ми вибираємо”, – зауважив Патріарх УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що Церква не сприймає популізм.

“Це є абсолютно, я би сказав, неприпустиме, щоби люди віддавали голоси за популістів. Тому що популізм – це абсолютно недержавницька позиція. Це не є та філософія, яка може щось будувати. Популісти можуть тільки нищити. Бо вони пропонують щось, чого не в стані здійснити, а деколи не мають навіть зеленої уяви, як це робиться чи чіткого бажання робити те, що обіцяють”, – пояснив Глава УГКЦ.

Він додав, що з метою допомогти людям зорієнтуватися, хто є популістом, а хто ні, УГКЦ видала декалог виборця, в якому проголошено певні цінності, згідно з якими люди повинні аналізувати ті чи інші гасла.

Також Блаженніший Святослав додав, що якісні вибори залежать не лише від якісних кандидатів, але і від якісних виборців. Деякі з виборців висловлюють свій протест проти всіх кандидатів і влади як такої, “голосуючи за ефімерну особу”.

“Я би дуже заохочував – ніколи не голосуйте проти. Бо голосуючи проти, ви де-факто проголосуєте проти свого майбутнього. І це абсолютно неконструктивний і безвідповідальний крок. Очевидно, ми не маємо ангелів, які йдуть до влади. Є 39 кандидатів, але перемогти має один. Тому дуже серйозно потрібно аналізувати, за кого ви віддасте свій голос”, – сказав Патріарх УГКЦ.

Comments are closed.