НОВИНИ Предстоятель РПЦ в Україні Онуфрій наскаржився президенту на “захоплення храмів”

21 березня 2019 року відбулася зустріч президента Петра Порошенка, за його ініціативи, з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), в якій також взяв участь Предстоятель РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) митрополит Київський Онуфрій.

Як повідомляє прес-служба РПЦ в Україні, митрополит висловив президенту претензії, пов’язані з переходом громад до автокефальної Православної Церкви України (ПЦУ).

Зокрема, митрополит Онуфрій заявив про “втручання представників влади у церковні справи” і про “інші правопорушення”.

За його словами, глави місцевих адміністрацій і депутати проводять збори територіальних громад (не релігійних), учасники яких голосують за перехід місцевих храмів до ПЦУ. Як приклад ієрарх розповів про події 10 березня в селищі Баранівка Житомирської області, де депутат від “Радикальної партії” Олег Ковальський зібрав “віче” і закликав його учасників йти захоплювати місцевий храм РПЦ в Україні.

Митрополит Онуфрій також “спростував” повідомлення ЗМІ про те, що РПЦ в Україні за останні місяці покинуло вже близько 450 парафій. За його даними, до ПЦУ перейшло лише 42 приходу, в тому числі 9 – без священика. Ще 55 випадків він характеризує як “насильницькі захоплення” зі “зрізанням замків і побиттям вірян”. У 137 випадках, за твердженням Предстоятеля РПЦ в Україні, за перехід голосувала територіальна громада замість релігійної. У цих випадках РПЦ в Україні продовжує користуватися відповідними храмами, хоча представники влади відзвітували про їхній перехід до ПЦУ.

Попросивши президента втрутитися в цю ситуацію, Предстоятель РПЦ в Україні заявив, що його Церква виступає за “цілісну і єдину” Україну, а значить, зокрема, не визнає анексії Криму РФ.

Своєю чергою Петро Порошенко запевнив, що ні він, ні будь-яка обласна адміністрація не поширювала вказівок про перехід громади з РПЦ в Україні до ПЦУ. Президент дав вказівку своїм помічникам вивчити ситуацію за кожним епізодом, який в керівництві РПЦ в Україні вважають “захопленням храму” і запропонував Онуфрію провести окрему зустріч.

Comments are closed.