НОВИНИ Владика Філарет: Київського Патріархату немає юридично, але фактично він є

Отримання Томосу про автокефалію в статусі митрополії – це перехідний етап, заявив Почесний Патріарх Філарет в інтерв’ю “Главкому“, друга частина якого була опублікована 22 березня.

“З одного боку, ми патріархат і я не перший, а третій патріарх. І український народ на помісному соборі, і не одному, а на трьох обрав статус патріархату. Ми не хочемо від цього відмовлятися. Ми будемо домагатися, щоби українська церква стала патріархатом. З іншого боку, водночас ми згідні отримати Томос про автокефалію в статусі митрополії. Це як перехідний період. І тому є патріарх, але патріархату визнаного ще немає. І ось це існування патріарха нагадує всім, що ми від патріархату не відмовляємось, ми до цього йдемо”, – пояснив Філарет.

Ієрарх також підтвердив, що надсилає листи кліру, в яких просить, щоби його згадували як “Святішого Патріарха”. Окрім того він досі вручає нагороди від імені УПЦ КП. Патріарх Філарет пояснює це тим, що Київського Патріархату немає юридично, але фактично є.

“Так, я звертався, щоби за богослужінням патріарха поминали. Для того, щоби нагадувати вірянам, що наша мета – патріархат. Щоб вони не забували, що митрополія – це не наша кінцева мета. І поминання Патріарха з обох сторін повинно нагадувати, що треба молитися, аби в Україні був патріархат. А щодо нагород, то вони були прийняті Синодом і Патріарх ці нагороди вручав, їх ніхто не скасовував. На якій підставі я не буду вручати ордени? Так, Київського Патріархату немає юридично, але фактично є. Бо є Патріарх. Тому і підстави є вручати ордени”, – наголосив ієрарх і додав, що вручатиме ордени і надалі.

Comments are closed.