НОВИНИ Патріарх Філарет пояснив, чому підтримав висування Тимошенко у президенти

Українська Православна Церква підтримує всі політичні партії, які підтримують українську державу.

Про це Почесний Патріарх Філарет розповів в інтерв’ю “Главкому“, друга частина якого була опублікована 22 березня.

Так 90-річний ієрарх пояснив свою символічну появу на з’їзді “Батьківщини”, де у президенти висували Юлію Тимошенко. Нагадаємо, що своєю чергою Предстоятель Православної Церкви митрополит Епіфаній був присутній на форумі, де висувався Петро Порошенко.

“Вони попросили нас помолитися і благословити їхні з’їзди. Я благословив з’їзд Юлії Тимошенко, митрополит Епіфаній – з’їзд Петра Порошенка. Хтось інший благословляв інших. Тобто ми підтримуємо всі політичні партії, які підтримують українську державу. А ті партії, які не підтримують українську державу, а хочуть служити Росії, ми не підтримуємо”, – пояснив ієрарх.

Він додав, що не домовлявся з митрополитом Епіфанієм, хто до кого піде на з’їзд. “До мене звернулися з “Батьківщини”, і я пішов. До Епіфанія звернулися – і він пішов на з’їзд до Порошенка”, – зазначив Патріарх.

Владика Філарет також прокоментував спільні поїздки Україною президента із Предстоятелем Української Церкви. Патріарх не вважає, що президент використовував Церкву у своїх інтересах під час так званого Томос-туру.

“Їздив і я з Порошенком, і з митрополитом Епіфанієм. Але що ми демонстрували? Ми показували: ось, дивіться, Томос є! Бо пропаганда була до цього про те, що ніякого Томосу немає і не може бути. Православних переконували, що Томосу нема і не буде. Так от, для того, щоби всі бачили, що він таки є, президент і Церква вирішили його показати. Чи має це для Порошенка значення? Безумовно. Але він має заслугу у тому, що ми отримали Томос. Це його досягнення – і він свої досягнення показує. Так само він досяг безвізового режиму. Чи може він це демонструвати, чи він не має такого права?” – зазначив ієрарх.

“Суть в тому, що поки не було передвиборчої кампанії, ми їздили. Як оголосили передвиборчу кампанію, перестали”, – наголосив Патріарх Філарет.

Comments are closed.