НОВИНИ Суд відмовив у обранні запобіжного заходу рівненському священику РПЦвУ

Рівненський міський суд 28 березня відхилив клопотання про обрання міри запобіжного заходу главі відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії РПЦ в Україні (УПЦ МП), настоятелю Свято-Воскресенського храму протоієрею Віктору Земляному.

Священика підозрюють у двох статтях Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 161 – Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії та ч. 1 ст. 300 – Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості.

Як повідомляє прес-служба УПЦ МП, у результаті слухання суд не задовольнив клопотання прокурора і слідчого Служби безпеки України про обрання міри запобіжного заходу, передає РІСУ.

Основою для порушення кримінальної справи стали заяви кількох осіб до СБУ. Імена позивачів вже відомі, однак на сьогодні це є таємницею слідства, тому їх не можна розголошувати.

Нагадаємо, 12 березня СБУ вручила Вікторові Земляному повістку на допит як свідку. Під час двогодинної розмови зі слідчим священик отримав повідомлення про підозру за статтями 161 та 300 Кримінального кодексу України.

Відомо також, що острозький священик Віктор Земляний часто фігурує у матеріалах російських ЗМІ.

Comments are closed.