ДУМКИ Процедури відкликання Томосу не існує – релігієзнавець

Відомий релігієзнавець Юрій Чорноморець прокоментував заклик Синоду РПЦ в Україні (колишня УПЦ МП) до Констнантинополя відкликати Томос.

Свою думку він виклав на своїй сторінці у Facebook, передає РІСУ.

“Процедури відкликання Томосу не існує. У РПЦ та МП в Україні було 27 років на вирішення питання про українське православ’я, на те, щоб надати Томос у вигідній для себе конфігурації, чи то самим чи то з Константинополем чи то з усіма Давніми Патріахатами Сходу чи то з усіма Православними Церквами взагалі. Тисячі шансів були, тисячі приводів, мільйони причин – і нічого не було зроблено”, – написав Чорноморець.

Експерт порівняв ієрархів РПЦвУ з капризними дітьми.

“Томос тому і Томос, що він не відкликається. Це не лише канонічно абсурдно. Це маячня з точки зору елементарної логіки: все одно що сказати: мамо, засуньте народжене півроку тому дитя назад в утробу, я цього вимагаю! МП в Україні як капризні діти”, – заявив він.

“Вимога зібрати Нараду Предстоятелів з українського питання – річ хороша, яку колись Вселенський Патріарх не раз і не два пропонував. Тоді МП було проти. Ну а тепер вже якось пізно і за канонічним порядком треба визнати ПЦУ, вступити у спілкування, ну а далі зібратися на Нараду для вирішення питання як МП в Україні могла б цілком влитися в ПЦУ і які права могли б бути для громад росіян в Україні”, – додав Юрій Чорноморець.

Comments are closed.