НОВИНИ РПЦвУ закликала Вселенського Патріарха “визнати помилку” і відкликати Томос

Священний Синод РПЦ в Україні (колишня УПЦ МП) на засіданні 3 квітня закликав Вселенського Патріарха Варфоломія “визнати помилку” і відкликати Томос про надання автокефалії Православній Церкві України.

Відповідну заяву опубліковано на сайті РПЦвУ.

“Слід констатувати, що дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності. Вважаємо, що Константинопольський Патріархат і особисто Патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням”, – йдеться у заяві.

В РПЦвУ вважають, що “способом виправлення цієї помилки могло б бути відкликання Томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу та скликання Всеправославного зібрання задля соборного розв’язання церковного питання”.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року українські Церкви об’єдналися в єдину Православну Церкву України, її очолив митрополит Епіфаній.

Представники РПЦвУ переважно відмовилися визнати її, але парафії по всій Україні продовжують переходити до юрисдикції ПЦУ.

5 січня 2019 року в Стамбулі був підписаний Томос про автокефалію Української Церкви. 6 січня Патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Comments are closed.