ДУМКИ, НОВИНИ Дебати навколо Томосу для України ставлять під сумнів автокефалії інших Церков – ієрарх Елладської Церкви

Ієрарх Елладської Православної Церкви митрополит Навпактський Ієрофей Влахос опублікував своє звернення до Синоду Ієрархії Елладської Церкви в зв’язку з очікуванням її рішення щодо визнання української автокефалії, передає Cerkvarium.

Довідка: Навпактська та Свято-Власієвська митрополія відноситься до т.зв. “Старих територій”, які не перебувають у канонічному підпорядкуванні Вселенського Патріарха.

Тезово суть його звернення зводиться до наступного:

1. Діяння Вселенського Патріарха потрібно прийняти якими вони є. Якщо є бажання обговорити це діяння, то слід очікувати Вселенського собору, на якому в такому випадку потрібно буде розбиратися не тільки з тим, як було дано Томос Україні, а й як його отримали інші автокефальні Церкви.

2. Дебати на цю тему фактично ставлять під сумнів канонічність всіх інших автокефалій, що виникли після Вселенських соборів.

“Елладська Церква не може заперечувати рішення Вселенського Патріархату з приводу його діяння дарування автокефалії Церкві України, але повинна прийняти зараз це рішення і перебувати в очікуванні того моменту, коли вона зможе висловити спільну думку на голосуванні, коли збереться Вселенський собор. Там буде судження не тільки про те, яким чином було дано Томос Україні, а й [як його було надано] іншим Церквам. Несприйняття способу дарування Томосу поставить [багато чого] під сумнів.

 

Отже, в в українському питанні є обов’язковими співпраця та спільне обговорення з Вселенським Патріархатом, тим більше що Елладська Церква “має опіку” (ἐπιτροπικῶς) над єпархіями Вселенського Патріархату в Елладі. Якщо цього не відбудеться, ставиться під сумнів й Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Еллади”.

Comments are closed.