НОВИНИ РПЦ посилила штат єпископів підполковником російської армії

Вищий керівний орган Московського Патріархату – Священний Синод – на своєму засіданні 4 квітня 2019 року призначив Патріарху Кирилу ще одного вікарного єпископа (помічника) з титулом “Клінський”. Ним став протоієрей Сергій Привалов – колишній російський військовий, підполковник Збройних Сил РФ, передає Cerkvarium.

Сам Привалов з родини військових. Родом з Брянська, закінчив Житомирське вище командне училище радіоелектроніки ППО. Працював на посадах офіцера служби щодо запобігання несанкціонованого застосування ядерної зброї, начальника відділення лабораторії Військової академії та викладача кафедри захисту інформації.

У серпні 2001 року звільнений зі Збройних Сил за скороченням штату. Отримав богословську освіту та захистив кандидатську дисертацію на тему: “Військово-конфесійні відносини Російської Православної Церкви зі Збройними силами Російської Федерації: теоретичні основи і перспективи розвитку”. Відповідав за зв’язки РПЦ зі збройними силами та правоохоронними установами.

Від травня 2005 року – керує організаційно-мобілізаційним відділом, а від листопада 2009 року – відділом Космічних військ у структурі Синодального відділу (щось на зразок профільного міністерства) Московського Патріархату із взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами. Від 2011 року він заступник керівника цього Синодального відділу, від 2013 року – в.о., а від 2016 року – повноправний керівник.

2013 року його включили до складу Вищої Церковної Ради РПЦ – неформально один з найважливіших органів прийняття рішень, складається з довірених Патріарху Кирилу осіб, формує всі основні рішення, які потім “спускаються” формальним керівним органам для затвердження.

Від 2013 року Привалов також входить до громадської ради при МВС Росії. Нагороджений відомчими нагородами:  2013 року медаллю “За зміцнення митної співдружності”, 2014 року медаллю “За зміцнення бойової співдружності”, та 2019 року медаллю Міноборони Росії.

Протоієрей Сергій Привалов послідовно пропагує широку присутність РПЦ у російській армії, захищає і виправдовує агресивну військову політику Російської Федерації, зокрема курує військове духовенство на російських базах у Сирії.

Cerkvarium вважає, що це призначення – спроба посилити взаємодію між РПЦ і Міноборони РФ. Для військових це зрозумілий жест, тепер з ними буде взаємодіяти не якийсь там “капітан” (а протоієрей у православної ієрархії займає десь таке ж місце, як і капітан в армійській системі), а цілий генерал-майор (що відповідає посаді вікарного єпископа).

У РПЦ оцінили показну побожність міністра оборони Сергія Шойгу і хочуть цим скористатися.

Опосередкованим свідченням ставки Московського Патріархату на поглиблення прямих зв’язків з Міноборони, є те, що головний інтелектуальний захід РПЦ – Міжнародні Різдвяні читання – наступного року цілком і повністю будуть присвячені Другій Світовій Війні (офіційно тема звучить так – “Велика Перемога: спадщина і спадкоємці”).

А в українському філіалі Московського Патріархату продовжать надувати щоки і напоказ обурюватися – чому це їхніх священиків не пускають капеланами до Збройних Сил України.

Comments are closed.