ДУМКИ, НОВИНИ Нагородження Папою Римським російської співачки обрушило кремлівські “акції” РПЦ МП

На початку квітня Папа Римський Франциск удостоїв російську оперну співачку Світлану Касьян лицарського ордену святого Сильвестра – державною нагородою Ватикану, яка присуджується за заслуги в галузі науки, літератури і мистецтва.

Папа Франциск є прихильником таланту Світлани, яка часто виступає в Італії. Після концертів він кілька разів запрошував її на аудієнцію, познайомився і з її сім’єю. І ось зараз вирішив удостоїти Касьян лицарського ордену святого Сильвестра.

Таким чином, вона стала першою оперною співачкою – Дамою ордена в історії Ватикану. Цим орденом можуть нагороджувати не тільки католиків, але і представників інших конфесій. А вшановувати їм жінок стало можливо після папської булли 1996 року.

Ця, здавалося б незначна подія, значно вплинула на авторитет РПЦ МП у Кремлі, йдеться у публікації Льва Силенко для порталу Credo Press.

Ставлення путінського режиму до РПЦ МП в останні роки базувалося на трьох китах, які увійшли до складу “пізнепутінського консенсусу”. Патріарх Кирило (Гундяєв) (1) гарантував “релігійне обгрунтування” доктрини незмінності влади, (2) забезпечував по лінії патріархії “скрепну” роль Росії на просторі СНД і (3) “позитивно” впливав на Захід, пропагуючи режим, перш за все, через монополію на зв’язок з Ватиканом.

Саме тому в момент максимальної ескалації протиріч між Росією і Заходом Патріарх поспішно і без видимої необхідності, тим більше – без будь-якої підготовки, про яку йшлося протягом 20 років, зустрівся з Папою, а потім – привіз до Росії 8-е ребро святителя Миколая з великою помпою “православно-католицької дружби”. Але тепер на цю ключову подію “зовнішньої політики” Патріарха Кирила і Кремль, і, напевно, він сам, дивляться під іншим кутом… Чому?

З тих пір, як Кирило став блогером, завівши офіційні сторінки (і свої особисті, і патріархії) у всіх соцмережах, кожен недосвідчений користувач може легко переконатися, що горезвісний вплив Патріарха на суспільство не тільки не може зрівнятися з якими-небудь Бузовою, Філіпом Кіркоровим або будь-яким популярним російським журналістом. Число читачів патріарших блогів катастрофічно поступається іншим малолітнім дітям, що виставляють в мережу своїх собачок і ляльок. Кількість лайків на пости Патріарха Кирила – за всіх спецмеханізмів по їхній “розкрутці” – можна порівняти з результатом початківця блогера, який досяг рівня мінімальної комерціалізації своїх блогів.

Іншими словами, блогер з кількістю передплатників, яку можна порівняти з Патріархом Кирилом, ніколи не знайде комерційної підтримки в обмін на свій “вплив” на аудиторію.

Другий “кит” – віру в якісь особливі можливості РПЦ МП в країнах “русского мира” і взагалі на просторі СНД – в прах розбила російсько-українська війна. У “час ікс” виявилося, що виняткові “українські канали впливу” РПЦ МП – наскрізь діряві і працюють нерідко у “ворожих” інтересах.

Але ось залишився останній козир РПЦ МП: “У нас є монополія на зв’язок із західним християнським світом. Папа ексклюзивно зустрічається і спілкується тільки з нами, і лідер американських протестантів Франклін Грем приїжджає тільки до нас”. Швидше за все, від безвиході Кремль погоджувався вірити останній легенді Патріарха Кирила аж до минулого тижня.

Минулого тижня Папа Римський Франциск звів у лицарське звання російську оперну зірку Світлану Касьян – в обхід релігійних каналів і без будь-яких консультацій з РПЦ МП.

Захоплюючись голосом російської співачки Світлани Касьян, Папа Франциск намагається фізично виявити його таємницю.

Крім іншого, Папа відкрито заявив, що у РПЦ МП немає монополії на спілкування православних росіян з ним, що він спілкується безпосередньо з ким хоче, минаючи офіційні канали. Те, що сталося призвело до чергового катастрофічного падіння політичної капіталізації РПЦ МП…

До речі, про підписників. Їх у соцмережах у Світлани Касьян вдвічі більше, ніж у Патріарха Кирила з усім його легойдіним воїнством…

Comments are closed.