НОВИНИ Заступником Патріарха Кирила став російський олігарх, причетний до анексії Криму й окупації Донбасу

Заступником Патріарха Кирила у Всесвітньому Російському Народному Соборі був обраний Костянтин Малофєєв.

Про це повідомив канал Царьград, який належить Малофєєву, передає Cerkvarium.

“Посада заступника голови ВРНС – велика честь і колосальна відповідальність для мене. Ту довіру, яку мені надали глава Собору – Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило і всі соборяни, необхідно не просто виправдати, але зробити все, щоб Всесвітній Російський Народний Собор увійшов до підручників вітчизняної історії майбутнього нашої країни в одному рядку із Земськими соборами російської держави”, – сказав Костянтин Малофєєв під час церемонії призначення.

Konstantin Malofeyev, for Business Life

Уточнюється, що разом з керуючим справами Московської Патріархії митрополитом Тверським і Кашинським Савою Костянтин Малофєєв стане одним з ключових керівників Собору і буде курувати низку напрямків роботи організації, зокрема розробку стратегії розвитку Росії до середини XXI століття.

Всесвітній Російський Народний Собор – громадська організація РФ, що проповідує імперіалістичні цінності, критикує демократичний лад і західний вектор розвитку, і яка стверджує “особливий шлях розвитку” Росії.

Головним ідеологом і головою Собору є Патріарх Московський Кирило. Саме з трибуни ВРНС він вперше детально представив свою доктрину “Русского мира”, яка лягла в основу збройного конфлікту РФ проти України, анексії Криму та окупації частини Донецької і Луганської областей.

ВРНС декларує у своїх цілях захист росіян за межами РФ. Від 2005 року організація отримала спеціальний консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН.

Костянтин Малофєєв – російський бізнесмен, олігарх. Брав активну участь в анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Саме фонд Василя Великого, що належить Малофєєву, організував привіз реліквії Дарів Волхвів до Криму у січні 2014 року, хоча у початковій програмі це не передбачалося. За свідченням коллаборанта екс-віце-прем’єра Криму Рустама Теміргаліева під прикриттям цієї реліквії приїхала делегація російських чиновників вести переговори щодо здачі Криму та його анексії. Серед інших, брав участь в переговорах член Ради Федерації Дмитро Саблін – організатор руху “Антимайдан”.

Персонал Малофєєва – начальник служби охорони Ігор Гіркін, який брав участь у захопленні міста Слов’янськ Донецької області, а консультант Олександр Бородай “був обраний” “прем’єр-міністром” т.з. “ДНР”.

Малофєєва підозрюють у фінансовому співробітництві з ультраправим політиком Марі Ле Пен, а також у фінансуванні спроби перевороту у Чорногорії 2016 року.

Зазначимо, що Cerkvarium висловлює згоду з думками аналітиків про те, що це призначення є показником того, що Патріарх Кирило після провалу в Україні змушений шукати нових спонсорів, і не гребує жодними зв’язками, наскільки токсичними вони б не були.

Очевидно, що це поганий знак для УПЦ МП (РПЦ в Україні), оскільки Патріарх вже не думає про їхню долю, і готовий співпрацювати з будь-якими особами й організаціями, особливо не переймаючись репутацією його української філії. Всі токсичні зв’язки РПЦ дуже добре відстежуються і УПЦ МП буде все складніше лавірувати між перебуванням у Московському Патріархаті і претензіями на слово “Українська” у назві.

Нагадаємо, що раніше РПЦ посилила штат єпископів підполковником російської армії. Так, вікарієм, тобто помічником Патріарха Кирила став протоієрей Сергій Привалов, колишній російський військовий.

Comments are closed.