НОВИНИ Предстоятель ПЦУ: Ми вдячні Порошенкові за Томос, але не агітуємо за нього

ПЦУ визнає, що чинний президент зробив багато для отримання автокефалії. Однак Церква не агітує за жодного з кандидатів і залишає за вірними право голосувати так, як вони хочуть.

Про це у середу, 11 квітня, у Львові на прес-конференції заявив митрополит Епіфаній, передає РІСУ.

“Ми за те, щоби кампанія була чистою в дусі любові. У нас є парафіяни, які підтримують обох кандидатів. І ми, як Церква, не маємо права вказувати, за кого голосувати”, – повідомив він.

Першоієрарх водночас закликав голосувати зважено, по совісті.

“Для нас зараз важливо не втратити свободу. Ми повинні розуміти одне – без свободи, яку ми можемо втратити, ніколи не буде добробуту. Це взаємопов’язані речі. Буде свобода – буде незалежність, справедливість, тоді поступово буде добробут”, – сказав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ також прокоментував слова заступниці ВР Оксани Сироїд, що нібито Адміністрація президента змушує священнослужителів ПЦУ агітувати за Порошенка.

“Мене неодноразово запитували, чи маю я номер телефону президента, чи я спілкуюся з ним напряму. Скажу чесно: номеру не маю і спілкуюся з ним лише офіційно. Ми практично не зустрічаємося і нам не дають вказівок. І я не вірю, що комусь із владик телефонували з АПУ та інструктували”, – запевний першоієрарх.

“Під час Богослужінь ми молимося, щоби в Україні пройшли чесні вибори. Звичайно, ми вдячні Петру Олексійовичу, що він зробив багато для того, щоби ми отримали автокефалію. Ми цього не приховуємо, бо це було б несправедливо забути ті добрі справи, які було зроблені до цього часу”, – зауважив Владика.

“Томос про автокефалію у тому числі є заслугою чинного президента. Ми говоримо цю правду, ми не пропагуємо, ми не закликаємо, але ми, як люди, маємо бути вдячними. Томос – це історичний факт, який уже відбувся. Там прописано навіть ім’я чинного президента і це вже ніхто не зможе викреслити з історії”, – наголосив Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Comments are closed.