ДУМКИ Митрополит Філадельфійський емоційно відреагував на пожежу: “Нотр-Дам востане і відновиться віра”

Митрополит Філадельфійський Борис (Ґудзяк), який 4 червня офіційно очолить УГКЦ у США, а до того часу обіймав пост Апостольського Екзарха у Франції, Бельгії і країн Бенелюксу  на своїй сторінці у Facebook емоційно відреагував на пожежу у соборі Паризької Богоматері, назвавши цю трагедію не лише “потрясінням епохальним, але й  доленосним”, передає РІСУ.

Нижче наводимо його публікацію.

Світова реакція свідчить, що незважаючи на наш раціоналізм, деконструкцію і десакралізацію, святість символів не втрачена…

Те, що відбулося, жахливе, але в глибині душі я переконаний, що це потрясіння епохальне і доленосне. Воно промовить до душ, посіє в серцях запитання –

Чому так бентежить і болить?
Що ми втрачаємо в попелі цієї пожежі?
Що ми хочемо віднайти, відновити, оживити?

Нотр-Дам востане і відновиться віра.

Бо без неї, немає краси, ні глибини, ні правдивого життя…

Наш сьогоднішний жах і переживання – це парадоксальний коментар, відповідь на культуру одноразовості і споживацтва. Ми враженні, що пропадає щось вічне…помимо наших щоденних звичаїв і рефлексів.

Ми так прагнемо вічності…

Пережитий світом шок це— заклик до подвигу, до тривалої Хресної Дороги, яка провадить до Воскресіння, до вічного правдивого життя.

В цю ніч, світ прокинувся. Навряд чи всі до кінця зрозуміли, що побачили, але вони щось пережили і будуть думати та молитися.

І відбудовувати…
…не вперше…
і не лише храм…
…а цивілізацію…

Бо храм – це символ. Він несе далі і в глиб. За ним –таїнство. За ним – спасіння. За ним – дар життя.

Життя здобувається Смертю, яка смерть долає. І там, де сокрушені сили ада, проявляється Божа слава, до якої у цих днях запрошує нас Господь і його Пресвята Мати – Notre Dame.

Ідім, не сумніваймось!

Comments are closed.