НОВИНИ На Буковині РПЦвУ погрожує судом голові ОДА за реєстрацію релігійної громади ПЦУ

Представникам РПЦ в Україні (УПЦ МП) не сподобалось, що в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк зареєстрував статут релігійної громади села Добринівці, яка вирішила перейти до ПЦУ.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Новини Карпат.

“Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ (МП, – ред.) готує позов до Суду проти посадової особи Михайла Павлюка (в.о. голови Чернівецької обласної адміністрації) з метою скасування його незаконного розпорядження (312-р від 29 березня 2019 року) про внесення змін та реєстрацію у новій редакції статуту релігійної громади УПЦ на честь Святителя Николая села Добринівці, Заставнівського району, Чернівецької області”, – зазначає представництво РПЦвУ в Чернівецькій області.

Нагадаємо, що 10 березня 2019 року віряни у селі Добринівці, Заставнівського району на зборах релігійної громади вирішили перейти до ПЦУ. 13 квітня під час Богослужіння у місцевому храмі виникло непорозуміння між прихильниками двох церковних громад щодо подальшого користування церквою. В інцидент втрутились правоохоронці, які заспокоювали людей.

В.о.голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк так прокоментував заяву РПЦвУ.

“Я сьогодні чекаю на зустріч з архімандритом Никитою, в нас вже були певні розмови стосовно цієї теми. Обласна виконавча влада діє у межах своїх повноважень та на підставі чинного законодавства. А питання свободи совісті та дотримання прав вірян на особливому контролі”.

“Ми реєструємо статути релігійних громад законно. Усі необхідні документи для цього в нас є. До того ж стаття 19 Конституції України зобов’язує органи державної влади та їх посадові особи діяти у межах законодавства”, – додав Павлюк.

На сьогодні в Чернівецькій області вже зареєстровано 5 релігійних громад ПЦУ.

Comments are closed.