СВІТ “Єднаюся з вашим смутком”. Папа Римський відреагував на пожежу у Соборі Паризької Богоматері

Офіційний представник Ватикану Алессандро Джізотті заявив, що пожежа в соборі Паризької Богоматері викликає шок і смуток. Про це повідомляє Reuters, передає УНН.

“Звістка про жахливу пожежу, яка зруйнувала собор Нотр-Дам, символ християнства у Франції і в світі, викликала шок і смуток у Святого Престолу. Ми висловлюємо близькість французьким католикам і жителям Парижа і будемо молитися за пожежників і тих, хто робить все можливе, щоб подолати цю драматичну ситуацію”, – сказав Джізотті.

Крім того, як передає Радіо Ватикан, Папа Франциск надіслав повідомлення Паризькому архієпископу-митрополиту Мішелю Апетіту з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері:

“Після пожежі, що спустошила значну частину собору Пресвятої Богородиці, єднаюся з вашим смутком та смутком вірних вашої дієцезії, мешканців Парижу й усіх французів. В ці дні Великого Тижня, коли спогадуємо страсті, смерть і воскресіння Ісуса, запевняю вас у своїй духовній близькості та молитві.

Це лихо завдало великої шкоди історичній будівлі. Але я усвідомлюю, що воно завдало удару національному символу, дорогому й улюбленому всіма парижанами й французами різних переконань. Бо собор Пресвятої Богородиці – це архітектурний скарб колективної пам’яті, місце зустрічі під час численних важливих подій, свідок віри й молитви католиків у серці міста.

Я дякую пожежникам, які загасили вогонь, за їхню мужність і працю; сподіваюся, що, завдяки реставрації та спільним зусилля собор Паризької Богоматері знову зможе стати чудовою прикрасою в серці міста, як знак віри тих, хто побудував матірну церкву вашої дієцезії, архітектурну та духовну спадщину Парижа, Франції та всього людства.

З цим упованням, від щирого серця надсилаю вам, французьким єпископам і вірним вашої дієцезії своє Апостольське благословення, а також випрошую Божого благословення для мешканців Парижа й усієї Франції”.

Comments are closed.