НОВИНИ Папа Римський прийняв на приватній аудієнції владику Бориса Ґудзяка

15 квітня Папа Римський Франциск під час приватної аудієнції прийняв новоіменованого архієпископа і митрополита Філадельфійської митрополії, колишнього єпископа Паризької єпархії святого Володимира Великого УГКЦ і президента Українського католицького університету, владику Бориса Ґудзяка.

“Вражений і зворушений тим, що Папа, маючи таку відповідальність за Церкву і вірних, зберігає відкритість, безпосередність і щирість. Глибоко відчувається, що він хоче добра для мене особисто і для всіх довірених йому людей”, – поділився владика Борис враженнями від зустрічі.

Зустріч розпочалася і закінчилася молитвою, повідомили у прес-службі УГКЦ.

“Скористався порадою одного зі священиків Паризької єпархії і запропонував Святішому Отцеві разом помолитися за нього і за його місію”, – розповів владика.

У розмові зі Святішим Отцем владика Борис зосередився на чотирьох точках: місія Паризької єпархії і душпастирство в Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембургу та Швейцарії; плани щодо служіння в Філадельфійській митрополії у США, яке владика Борис розпочне 4 червня 2019 року; ідентичність та стиль відкритості Українського католицького університету – єдиного католицького університету між Польщею та Японією; ідея братства святих князів Бориса і Гліба.

“Ці питання пов’язані з глобальним українством, з викликами, що стоять перед нами. Папа був втішений новинами про Паризьку єпархію і її розвиток, що ми йдемо синодальним шляхом, до якого він заохочує. Я просив, щоб Святіший Отець своїм авторитетом підтримав наших священиків в західній Європі та спонукав східні Церкви в США співпрацювати, зокрема, в царині освіти”, – зауважив владика Борис.

Він наголосив, що Папа з приємністю слухав новини про стиль та методологію відкритості УКУ, що співзвучна його ідеям праці з молоддю, висловленим у посланні “Christus vivit”.

Папа Франциск благословив Братство святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба – братство миру, молитви і мужності для чоловіків. “Наше братство – міжнародне й екуменічне. Його члени, які живуть в різних країнах, щодня о 20:30 за паризьким часом моляться на чотках, присвячують час читанню Святого Письма та роблять добрі діла”.

“Я цією аудієнцією збудований, Богові і папі глибоко вдячний. Святіший Отець дуже добре ставиться до Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава. Він є щирий і відкритий. Я надіюся бути таким душпастирем і йти слідами папи Франциска, який йде слідами Христа”, – підсумував новоіменований митрополит Філадельфійський.

Comments are closed.