НОВИНИ У Києві відкопали хрестики і князівські печатки XVII–XVIII ст.

На вулиці Щекавицькій у Києві знайшли залишки забудови XVII–XVIII століть. Її виявили дослідники з Інституту археології, заявив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації Олександр Никоряк, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Gazeta.ua.

“З червня 2018-го і до сьогодні експедиція інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицькій. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХІІ–ХІХ ст. Серед індивідуальних знахідок виділяються три давньоруські хрести, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі ХІХ ст. Окрім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст. Виявлено шари давньоруської доби – ХІІ–ХІІІ ст.”, – зазначив Олександр  Никоряк.

Археолог Всеволод Івакін повідомив, що дослідники знайшли об’єкти ХІХ ст., що утворилися після пожежі 1811 року та повного перепланування вулиць Подолу.

“Велика кількість монет та товарних пломб ХІХ ст. є характерною для припортової зони, у якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд”, – повідомив Івакін.

Comments are closed.