НОВИНИ Пожежу у Соборі Паризької Богоматері почали гасити на півгодини пізніше від першої сигналізації

Французькі пожежники могли розпочати боротьбу з пожежею у соборі Паризької Богоматері, яка сталася 15 квітня, майже на півгодини раніше, повідомляє ТСН.ua.

Від моменту, коли в Нотр-Дамі вперше спрацювала сигналізація, персонал самотужки намагався знайти джерело займання. Сповіщення спрацювало вдруге через 23 хв. Відвідувачів евакуювали, але пожежників вирішили не викликати і розібратися в тому, що сталося, самостійно.

“Коли священик читав Євангеліє, спрацювала пожежна сигналізація. Ніхто не знав точно, що це було, адже ми вперше почули таке всередині собору.  Через кілька секунд люди почали виходити через передні двері. Я теж, але незабаром повернувся і побув у соборі ще хвилин 20, спілкуючись із колегами, і пішов. Ні вогню, ані диму я не бачив”, – розказує органіст собору Йоган Вексо.

Офіційно причиною пожежі називають “проблеми з електрикою”. Припускають, або закорочення, або несправність прихованої частини проводки. Джерело займання було розташовано під шпилем.

Франція проведе міжнародний конкурс, щоби відновити знищений вогнем шпиль знаменитого собору Нотр-Дам, заявив прем’єр країни. “Буде зорганізовано міжнародний конкурс архітекторів для відновлення шпиля. Там ми вирішимо, як саме відбудовувати його. Чи зробити його таким самим, як архітектор Віолле-ле-Дюк, чи дати Нотр-Даму новий шпиль, адаптований до технологій і викликів нашого часу”, – розказав Едуард Філіппе.

Comments are closed.