СВІТ У Франції побоюються, що частина Собору Паризької Богоматері може обвалитися

У Франції заявили, що після пожежі в Соборі Паризької Богоматері зберігається загроза обвалення трьох елементів собору.

Про це розповів міністр культури Франції Франк Ріестер, передає УНІАН з посиланням на Le Figaro.

Міністр наголосив що експерти знайшли три вразливі точки. Перша розташована в північному трансепті собору: трикутний елемент довжиною близько 15 метрів, який перетинає фасад, більше не підтримується балками даху. Передбачається, що в разі падіння такий елемент може зруйнувати велику частину північного фасаду.

Крім цього, є проблеми з західним фронтоном між двома дзвіницями, адже внаслідок пожежі були зруйновані перекриття, на які він спирався.

Третім проблемним елементом є кут південної дзвіниці, який деформувався в результаті нагрівання.

Нагадаємо, пожежа в Нотр-Дамі почалася увечері 15 квітня, повністю загасити собор вдалося лише до ранку вівторка. В результаті пожежі впав шпиль і покрівля собору, сильно постраждав і інтер’єр.

Пожежникам вдалося врятувати головні предмети мистецтва і релігійні артефакти, що зберігалися всередині Нотр-Дама, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа, і туніку, яка, за переказами, була на Людовіку IX, коли він привіз вінець в Париж.

Дивом, як пише французька преса, вціліли знамениті величезні вітражні вікна. Не постраждали від вогню і статуї 12 апостолів, які були вивезені з собору після ліквідації пожежі. Уцілів у вогні і головний орган собору.  Не отримали ушкоджень і прославлені Віктором Гюго дзвони.

Як повідомляється, була небезпека, що дерев’яний дах під час обвалення зашкодить кам’яному склепінню собору. Це могло призвести до знищення всієї будівлі. Тим не менш склепіння будівлі залишилося цілими. Вони частково утримали на собі уламки палаючих конструкцій, запобігши падінню в неф собору.

Незабаром після пожежі багато бізнесменів і меценатів виявили бажання профінансувати реставрацію. Серед них були французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, сім’я засновників косметичної компанії L’oreal Беттанкур і сім’я Арно, яка володіє виробником люксових товарів LVMH. Тож за дві доби практично вдалося зібрати необхідну суму на реставрацію собору.

Comments are closed.