НОВИНИ, ТОП Окружний суд Києва призупинив процес перейменування УПЦ МП

Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що задовольнив позов УПЦ МП про скасування наказу Мінкульту – за ним низка релігійних організацій мали змінити офіційну назву та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року.

Про це повідомляється на сайті суду, передає ТСН.ua.

Таким чином процес перейменування УПЦ МП на РПЦ в Україні призупинений.

“Неприйняття таких заходів може суттєво ускладнити або зробити неможливим відновлення порушених або оспорюваних прав або інтересів релігійної організації”, – пояснили в суді.

Там вважають, що до вирішення справи по суті реалізація оспорюваного акта і його виконання може привести до “невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації” як юридичної особи.

У суді також наголосили, що забезпечення позову не вирішує спір. Ці заходи спрямовані винятково на збереження наявного становища до завершення розгляду справи по суті.

На це рішення суду відреагував архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

“Жоден суд не здатен зробити Московський Патріархат – не московським”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що раніше провадження за поданням 49 депутатів щодо закону про перейменування відкрив Конституційний суд.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української Православної Церкви Московського Патріархату в Російську Православну Церкву в Україні. Після цього документ підписав президент України Петро Порошенко.

Закон про перейменування церков, окрім УПЦ Московського Патріархату, стосуватиметься ще чотирьох релігійних організацій: Руської (Російської) Істинно-Православної Церкви (РІПЦ); Руської (Російської) Старообрядницької Церкви (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ); Руської (Російської) Древлеправославної Церкви (РДЦ Новозибківська згода); Руської (Російської) Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ).

Слід зазначити й те, що вже низка церков, які раніше підпорядковувалися Московському Патріархату активно переходять до новоствореної помісної Православної Церкви України.

Comments are closed.