МАНІПУЛЯЦІЇ, НОВИНИ В окупованому Криму затягують з реєстрацією ПЦУ – знайшли “технічні недоліки”

23 квітня російські ЗМІ поширили інформацію, нібито в окупованому Криму відмовили у реєстрації єдиної парафії ПЦУ за заявою архієпископа Климента.

Підстави такого рішення окупаційного “управління міністерства юстиції РФ по Криму” були невідомі, повідомляє видання Crimea SOS.

Проте пізніше архієпископ Климент пояснив, що про відмову наразі не йдеться. За його словами, документи повернули з пропозицією “виправити статут для реєстрації української православної громади на півострові”.

“Ми подали пакет документів на реєстрацію (української православної громади, – ред.). Цей пакет пройшов юридичну експертизу, за результатами якої було встановлено, що ті документи, які були представлені, більше стосуються статуту, не відповідають вимогам російського законодавства про релігію і свободу совісті. Зараз нам дали термін, щоб ми усунули ці недоліки”, — сказав у коментарі Крим.Реалії архієпископ Климент.

За його словами, у відомстві йому пояснили, що саме потрібно виправити в документах, і що це “поки паперова робота, і про відмову поки не йдеться”.

Водночас архієпископ Климент додав, що має побоювання, чи буде зареєстрована парафія після усунення технічних недоліків, які були виявлені.

“Після того, як текст статуту буде узгоджений і перевірений у Мін’юсті Криму, то документи підуть на релігійну експертизу в Москву. За результатами буде вирішено: буде реєстрація чи ні. Якщо ні, то в мене виникне питання: якщо до мене на території Криму висуваються умови російського законодавства, то на материковій Україні повинні ставити такі ж вимоги до Української Православної Церкви Московського патріархату. А вимога така, що вони повинні перереєструватися за українським законодавством, як Російська Православна Церква”, — додав він.

Comments are closed.