СВІТ У США арештували наверненого в іслам ветерана армії, який планував теракт

Піхотинець Марк Домінго, який служив в Афганістані, був заарештований 26 квітня за звинуваченням у плануванні терактів на території США, передає Інтерфакс Релігія.

“Це випадок, в якому правоохоронні органи змогли ідентифікувати людину, охоплену ненавистю і схильну до масового вбивства, і зупинити її, перш ніж вона змогла здійснити свій напад. Кримінальна справа описує терористичну змову, яка розвивалася протягом останніх двох місяців і була націлений на невинних американців, яких він очікував зібрати в ці вихідні “, – повідомив прокурор США Нік Ханна на прес-конференції.

Згідно зі звинуваченням, з березня Домінго планував “виготовити і використовувати зброю масового знищення для здійснення масових вбивств”.

За даними слідчих, Домінго опублікував в Інтернеті повідомлення, в якому говорилося, що “Америці потрібна ще одна подія в Вегасі”. Йдеться про масову стрілянину 2017 року, в результаті якої загинуло 59 осіб.

Після того, як Домінго почав обговорювати помсту за напади 15 березня в мечетях Нової Зеландії, де загинули 50 людей, агент ФБР почав спілкуватися з ним про плани.

Домінго повідомив йому, що у нього є штурмова і напівавтоматична гвинтівки, і обговорив можливі напади на євреїв, що йдуть в синагогу, на церкви, поліцейських або військову базу. Врешті-решт він зупинився на ідеї установки саморобного вибухового пристрою, який повинен був спрацювати на заході націоналістів в парку Блафф в Лонг-Біч (штат Каліфорнія).

Співробітник ФБР звів його з нібито виробником бомби, який насправді був офіцером поліції під прикриттям.

У підсумку команда спецназу ФБР заарештувала Домінго після передачі йому нібито вибухового пристрою в парку, де повинен був статися вибух.

Comments are closed.