ІНТЕРВ'Ю, ФОТО/ВІДЕО Патріарх УГКЦ Святослав закликав українців бути толерантними

У зв’язку з результатами виборів президента України, які поляризували українське суспільство, Патріарх УГКЦ Святослав закликав українців бути толерантними і з повагою ставитися до іншої особи навіть у разі незгоди з її словами.

Про це він сказав у великодньому інтерв’ю 5-му каналу, передає прес-служба УГКЦ.

Блаженніший Святослав пригадав слова святого Августина, який говорив: якщо ми хочемо виправити свого ближнього, то спершу мусимо полюбити його. А потім усе те, що ми будемо йому говорити, робити, буде нічим іншим, як виявом нашої любові до нього. Якщо ми не можемо його полюбити, то краще мовчати.

“Мовчи, але працюй на добро. Думаю, що це рецепт справжньої толерантності”, – додав Глава УГКЦ.

Водночас, на його переконання, ми не можемо бути толерантними до зла, не можемо бути толерантними до чогось, що є руйнівним. Бо всяке зло є подібне до міни сповільненої дії. Ми повинні протистояти злу саме через те, що воно є шкідливим, небезпечним. Воно забирає життя.

“І коли якась людина чинить зло, ми повинні вберегти її від злого вчинку. Маємо допомогти їй зрозуміти, у чому полягає добро і свідомо й добровільно це добро обирати. Якщо ми так чинитимемо, то виявлятимемо повагу до іншої людини, будемо толерантними до думки іншого”, – вважає Блаженніший Святослав.

Comments are closed.