СВІТ Кількість вбивств і насильства щодо євреїв у світі виросла 2018 року – доповідь

Минулого 2018 року в світі помічено зростання вбивств євреїв і випадків прояву насильства щодо них.

Про це йдеться в доповіді, підготовленій Центром Кантора при Тель-Авівському університеті, передає Інтерфакс-Релігія.

“2018 року було вбито найбільше число євреїв (13 осіб) за останні кілька років (проте слід зазначити, що масове вбивство у Піттсбурзі в жовтні було зареєстровано як один, найбільш сумний випадок)”, – йдеться в доповіді.

У дослідженні наголошується, що кількість серйозних випадків прояву насильства щодо євреїв за рік збільшилася на 13% – з 342 до 387.

Президент Європейського єврейського конгресу В’ячеслав Моше Кантор на презентації доповіді в Тель-Авівському університеті заявив, що “євреї по всьому світу все більше відчувають, що ситуація стає критичною”.

“Антисемітизм більше не обмежується політичним трикутником, що включає ультралівих, ультраправих і радикальних ісламістів. Він став широко поширеним явищем, яке часто приймається громадянським суспільством. Він представляє явну небезпеку не тільки для євреїв, а й для всього суспільства в цілому”, – сказав В. Кантор .

У той же час він додав, що “антисемітизм – це спільна риса, яка об’єднує весь політичний спектр екстремістів як елемент політики нетерпимості, яка ставить під загрозу все людство”.

Основним типом проявів антисемітизму в світі залишаються акти вандалізму (216 випадків), загрози (89), інциденти без застосування зброї (55). Кількість випадків застосування зброї і підпалів скоротилося, більшість випадків нападів було скоєно на приватних осіб і їхню власність, йдеться в доповіді.

Як мінімум 138 приватних осіб зазнали нападу, було завдано збитків 104 об’єктів приватної власності.

“Це пояснюється тим, що приватні особи та їхнє майно захищені гірше, ніж синагоги (47 інцидентів) та громадські центри (22). Кладовища і пам’ятники залишаються традиційним об’єктом актів вандалізму (76 випадків)”, – йдеться у документі.

Comments are closed.