СВІТ Росія, Сирія, Китай: опубліковано список країн, де найбільше порушується релігійна свобода

Більшість випадків порушення релігійної свободи зареєстровані на Близькому Сході, а також в Азії та Африці.

Такий висновок можна зробити з рапорту, який оприлюднила американська Комісія з питань релігійної свободи. Вона надає поради президентові США, Конгресу та державному секретаріату в питаннях, пов’язаних із релігійною свободою у світі, повідомляє Credo з посиланням на Vatican News.

Щороку Комісія публікує список країн “особливої турботи”, в яких стаються систематичні й серйозні порушення релігійної свободи. Сюди входять також тортури, жорстоке і принизливе ставленння і покарання, тривале утримування без пред’явлення звинувачень, зникнення людей та інші прояви разючого порушення права на життя, свободу і безпеку.

Серед країн, де найбільше порушується релігійна свобода, перелічені, зокрема, М’янма, Китай, Еритрея, Іран, Північна Корея, Пакистан, Саудівська Аравія, Судан, Таджикистан і Туркменістан. Перелік охоплює також шість інших держав: Центральноафриканську Республіку, Нігерію, Росію, Сирію, Узбекистан і В’єтнам.

У рапорті названо також недержавні суб’єкти, що порушують релігійну свободу. Серед них — так звана Ісламська держава, таліби в Афганістані, Аш-Шабаб у Сомалі, групи бойовиків у Ємені та Сирії.

Документ звертає увагу на особливо складну ситуацію уйгурської мусульманської меншини в Китаї. На сьогодні від 800 тисяч до 2 млн уйгурів, тобто близько 10% популяції, були заарештовані й вислані до “виховних таборів”, де їх піддають тиску та політичній індоктринації.

У рапорт зазначається, що, попри укладення тимчасового порозуміння між Китаєм і Ватиканом, репресії щодо підпільної Католицької Церкви посилилися в другій половині минулого року.

Comments are closed.