МАНІПУЛЯЦІЇ, НОВИНИ У РПЦ закликали росіян “вмирати”, щоб повернути Одесу

Священик РПЦ, протоєрей Всеволод Чаплін закликав рятувати росіян в Україні від трагедій, подібних пожежі в Будинку профспілок в Одесі, і повернути Росії українські землі навіть ціною життя.

Заявою про події 2 травня 2014 року російський священик відзначився у своєму Telegram-каналі “Православная политика”, пише РІСУ з посиланням на Обозреватель.

“Пам’ять жертв Одеси, яку ми здійснюємо в Великодні дні, дає надію на перемогу. На те, що розділений російський народ – народ Великоросії, Малоросії, Білої Русі – возз’єднається. Для цього влада Росії має перестати боятися Заходу, як злякалася 2014 року, кинувши напризволяще російських людей в Одесі, Харкові, Миколаєві”, – йдеться у заяві.

“Коли російська людина боялася померти і знищити ворога в ім’я Христове, заради порятунку рідних людей?” – додав він.

Крім цього, Чаплін опублікував так звану “резолюцію” громадянської акції “Пам’ятай Одесу” в Москві, в якій вкотре розповів про “звірства української влади”.

“Будівлю обстрілювали і закидали пляшками з горючою сумішшю, пожежникам не давали гасити вогонь, тих, хто сяк-так вибрався по мотузці, били; били і медиків, які намагалися надати їм допомогу. Люди розбивалися на смерть, вистрибуючи з вікон, задихалися в диму, багато хто загинув від куль. Масове вбивство учасників мирної акції протесту, які виступали проти фашизму, за національну рівноправність і єдність з Росією, справедливо нарекли “Одеською Хатинню”, – написав він.

Крім того, в заяві зазначено ще кілька абсурдних вимог:

• визнання “Донецької і Луганської Народних Республік” із боку Росії;

• визнання російського народу розділеним і таким, що має право на возз’єднання (“В Конституції нашої країни слід ясно констатувати: росіяни та представники інших корінних етносів нашої країни, що перебувають поза її нинішніми кордонами, є частиною її народу”);

• повне відновлення цивільних і політичних прав російського і російськомовного населення, прихильників “русского мира” в Україні.

Comments are closed.