СВІТ Помер Жан Ваньє – засновник спільноти “Ковчег” і руху “Віра і світло”

Цієї ночі на 91-му році життя відійшов до вічності Жан Ваньє, засновник “L’Arche” (“Лярш”, фр. ковчег) – спільноти, що згуртовує людей з особливими потребами, та руху “Віра й світло”. В останні роки свого життя він боровся з раком.

За повідомленням Радіо Ватикану, Папа Франциск молиться за нього і за всю спільноту “Лярш”, передає РІСУ.

Жан Ваньє — відомий канадський та французький фундатор громад для неповносправних людей, під назвою “Ковчег”, а також руху “Віра і світло” — громад для спілкування людей з особливими потребами, їхніх батьків і друзів.

Багато хто називає Ваньє також християнським богословом і проповідником.

Рух “Ковчег” він заснував 1964 року, а 1971 року – рух “Віра і світло” для батьків розумово відсталих дітей.

Ці організації, за словами їхніх засновників, носять екуменічний характер, тобто об’єднують представників будь-яких християнських конфесій. Перша спільнота “Лярш” зародилась тихо і скромно на півночі Франції, коли Жан Ваньє запросив двох чоловіків з розумовою неповносправністю розділяти з ним життя в спільноті в дусі Євангелія. А зараз це Міжнародна Федерація Лярш, що складається з 154 спільнот, що працюють в 38 країнах світу, і більше 1450 спільнот “Віра і Світло”, що знаходяться у 85 країнах, які також закликають до солідарності між людьми з неповносправністю і без неї.

В Україні єдина спільнота Лярш – “Лярш-Ковчег” – діє у Львові, а такж діє 32 спільноти “Віра і Світло” у більш ніж 13 містах України.

Жан Ваньє неодноразово відвідував Україну і виступав з лекціями. До досвіду Жана Ваньє і його громад звертаються багато людей, зайняті долею особливих людей в Україні та в усьому світі.

Comments are closed.