СВІТ Усі відповідальні за вибухи на Шрі-Ланці джихадисти заарештовані або мертві

Влада Шрі-Ланки ліквідувала або заарештувала усіх джихадистів, відповідальних за серію вибухів у країні – в них загинуло понад дві сотні людей.

Про це заявив глава поліції країни Чандана Вікрамаратне, передає ТСН.ua з посиланням на France24.

За його словами, двоє експертів з вибухівки були вбиті. У них вилучили матеріали для виготовлення бомб для майбутніх атак.

Разом з цим Вікрамаратне не сказав, скільки людей перебуває під вартою через підготовку вибухів. Раніше представник поліції говорив про 73 осіб, серед яких дев’ятеро жінок.

Провину на вибухи поклали на місцеве ісламістське угрупування National Thowheeth Jama’ath, хоча й “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність.

Як зазначається, Вікрамаратне призначили виконувачем обов’язки начальника поліції минулого тижня після того, як президент Майтріпала Сірісена відправив у відставку його попередника за неспроможність попередити напади. За словами голови поліції, життя Шрі-Ланки поступово нормалізується після скасування комендантської години.

Нагадаємо, протягом кількох днів від 21 квітня, коли в країні святкували католицький Великдень, у церквах та готелях Шрі-Ланки прогриміла серія скоординованих вибухів. Там запровадили надзвичайний стан. Відомо, що вибухи влаштували семеро терористів-смертників. У Міноборони Шрі-Ланки вважають, що це помста за теракт у мечетях Нової Зеландії

За останніми даними кількість загиблих у терактах сягнула близько 260 осіб. Ще 500 людей були поранені. Серед загиблих є громадяни 13 країн.

Comments are closed.