СВІТ Папа Римський встановив нові норми боротьби з насильством у Церкві

9 травня 2019 року було опубліковано нові норми боротьби зі зловживаннями в Церкві, встановлені особисто Папою Римським Франциском.

Як повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан, йдеться про приписи щодо інформування про домагання й насильство та забезпечення того, щоб єпископи та настоятелі звітували про свою діяльність.

Зокрема, впроваджено обов’язок для духовенства та богопосвячених осіб повідомляти про зловживання. Кожна дієцезія чи єпархія повинна створити доступну для громадськості структуру, що отримуватиме такі повідомлення.

Папа нагадує, що “злочини сексуальних зловживань ображають нашого Господа, завдають фізичні, психологічні та духовні рани постраждалим і наносять рани спільноті вірних”, та вказує на особливу відповідальність, яка лежить на наступниках апостолів у тому, щоби запобігати таким злочинам.

Цей документ є черговим плодом зустрічі на тему захисту неповнолітніх, що відбувалася у Ватикані в лютому 2019 року.

Він встановлює нові процесуальні норми для боротьби із сексуальними зловживаннями та забезпечення того, щоб єпископи та чернечі настоятелі звітували про свою діяльність. Йдеться про загальне законодавство, що стосується всієї Католицької Церкви.

Comments are closed.