НОВИНИ “Будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі: і це є аксіома!” –...

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш зробив заяву стосовно плану Почесного Патріарха ПЦУ Філарета повернення Київського Патріархату, а також заяви владики стосовно того, що УПЦ КП досі не ліквідована.

“У медіях, окремих коментарях та журналістських дописах розпочалася інколи некритична оцінка та спекулятивне нагнітання пристрастей навколо тези щодо нібито відновлення чи продовження функціонування колишньої УПЦ КП, – пише він. – По-перше, не треба піддаватися емоціях і різним суб‘єктивним тлумаченням чи оцінкам!
По-друге, будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі: і це є аксіома!”

Чиновник привів кілька аргументів.

“15 грудня 2018 року перед Об‘єднавчим собором ПЦУ/УПЦ, відбулися в окремих приміщеннях на території Софії Київської два паралельних собори УПЦ КП й УАПЦ, на яких одноголосно, за участі ВСІХ архієреїв обох церков було прийнято рішення, що після утворення об‘єднаноі помісної ПЦУ/УПЦ обидві церкви та їхні центри припиняють існування.
Практично всі п‘ять пунктів соборних постанов говорять про це: мережами інтернету вже блукає цей текст, згідно з яким всі керівні органи колишньої УПЦ КП (так само, як і УАПЦ) мають бути інкорпоровані у структуру ПЦУ/УПЦ.

Оскільки кількома годинами після цього відбулося успішне засідання Собору об‘єднаноі помісної Церкви, яка була остаточно та прикінцево уконституйована, то це де-факто засвідчило, що вже з 15 грудня УПЦ КП (так само, як і УАПЦ) припинила існування. 

30 січня 2019 року відбулася державна реєстрація всіх статутних документів УПЦ/ПЦУ – статут самої Церкви та статут Київської митрополії УПЦ/ПЦУ. Отже, факт реалізації рішень собору 15 грудня, себто припинення існування колишньої структури УПЦ КП, був довершений і в юридичній площині.

5 лютого у Києві відбулося перше засідання Синоду помісної Церкви, на якому колишньому предстоятелю УПЦ КП патріархові Філарету було визначено залишатися правлячим архієреєм столичного міста з входженням до його єпархії всіх парафій та монастирів колишньої УПЦ КП міста Києва та тих громад, які матимуть бажання приєднатися до цієї структури. Отож, статус та повноваження церковного центру, що має юридичну адресу по вулиці Пушкінській, 36 у м. Києві, чітко визначені і не можуть бути тлумаченні інакше, аніж це визначено церковними (синодальними) постановами”, – завершив Юраш.

Comments are closed.