НОВИНИ Почесний Патріарх Філарет надіслав запрошення Епіфанію через його “незадоволення”

Почесний Патріарх Філарет запросив митрополита Епіфанія 14 травня вшанувати пам’ять священномученика Макарія.

Запрошення прийти на спільну молитву надруковано на бланку неіснуючого Київського Патріархату, передає РІСУ.

“До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що ви висловили незадоволення тим, що я не запросив вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського”, – написав владика Філарет на своїй сторінці у Facebook.

Почесний Патріарх ПЦУ пояснив, чому не вислав запрошення раніше.

“Причина полягає в тому, що ви, після обрання вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію – протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом? Крім того, як мені відомо, ви намагаєтесь послужити літургію чи то в м. Дніпро, чи в м. Маріуполі і там зібрати архиєреїв нашої Церкви на противагу святкуванню в м.Києві у Володимирському соборі, де перебувають святі мощі священномученика Макарія”, – заявив він.

“Тому, оскільки своїм незадоволенням ви висловили бажання взяти участь у святкуванні покровителя нашої Української Православної Церкви сщмч. Макарія, митрополита Київського, я з радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія у кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 р., де ми щорічно збираємося всім єпископатом для утвердження нашої єдності і зміцнення нашої Церкви”, – додав владика Філарет.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на “урочисте молитовне спілкування” в пам’ять про священномученика Макарія на бланках Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Однак у Мережі було опубліковано документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП з підписом Філарета.

Низка експертів вважає, що владика Філарет збирається скликати Собор, на ньому змінити Статут ПЦУ, проголосити Патріархат, а себе – Патріархом. Зокрема, в інтерв’ю Філарет заявив, що допускає розкол ПЦУ.

Водночас керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застерігає, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти,  стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Єпархії ПЦУ одна за одною почали виступати із офіційними заявами про підтримку ПЦУ на чолі з Епіфанієм.

Comments are closed.