СВІТ Після реконструкції на даху Нотр-Даму зможуть вирощувати фрукти й овочі

Паризьке архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures представило проект реставрації зруйнованого вогнем собору Паризької Богоматері під назвою “Palingenesis”.

Автори оригінальної ідеї запропонували створити дах зі скла, дуба і вуглецевого волокна, який буде виробляти тепло і електроенергію для освітлення та вентиляції, передає РІСУ.

На  даху також розташується фруктовий сад і город – про рослини дбатимуть благодійні організації та добровольці.

За задумом авторів, на городі можна буде вирощувати безкоштовну їжу для нужденних місцевих жителів – “таким чином, можна збирати до 21 тонни фруктів і овочів в рік, з цією метою щотижня у дворі собору буде працювати фермерський ринок”, пропонують архітектори.

Собор буде “купатися в природному світлі”, заявили автори проекту. На шпиль вони пропонують встановити мідного півня, витягнутого з під уламків покрівлі, – як “духовний громовідвід і захисник вірян”.

Їхня ключова ідея – новаторство й екологічність. В архітектурному бюро впевнені, що реставрувати собор точно таким, яким він був раніше, вже не вдасться, та й немає сенсу, тому що потрібно дивитися в майбутнє і враховувати нові реалії життя.

Задум полягає в тому, щоб перетворити Нотр-Дам на будівлю з позитивною енергією і виробляти більшу кількість електрики, ніж вона споживає.

Новий дерев’яний каркас буде покритий тривимірною “сукнею з кришталю”, розділеною на ромбовидні елементи. Ці кристали покриті органічним активним шаром з вуглецю, водню, азоту і кисню, який поглинає світло і перетворює його в енергію.

“Прозорість, щедрість та відкритість для розвитку нашого суспільства: такі ідеї, передані цим новим, прозорим дахом Нотр-Даму, окреслюють нове обличчя Церкви в 21-му столітті. Динамічна, рухлива і сучасна церква”, – йдеться в описі проекту.

У Франції будуть проведені національні дебати, на яких громадяни зможуть висловити свою думку про те, як краще реставрувати Нотр-Дам.

Нагадаємо, сильна пожежа сталася в Соборі Паризької Богоматері в понеділок, 15 квітня. Пожежа почалася на будівельних риштуваннях, зведених над дахом собору у зв’язку з реставрацією.

Пожежники врятували культовий собор від повного руйнування, але пожежа завдала великої шкоди 856-річній будівлі, зруйнувавши більшу частину даху і головний 500-тонний шпиль.

Comments are closed.