НОВИНИ “Шлях служіння Христові немислимий без випробувань”. Харківсько-Полтавська єпархія ПЦУ підтримала Епіфанія

Харківсько-Полтавська єпархія ПЦУ підтримала митрополита Епіфанія на фоні скандалу, який розгорається через прагнення Філарета відродити Київський Патріархат ціною розколу у новоствореній помісній Церкві.

Відповідне звернення до Предстоятеля ПЦУ Епіфанія за підписом архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія було опубліковано на сайті єпархії.

Нижче наводимо текст звернення у повному обсязі.

Ваше Блаженство!

Ми, духовенство Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України, хочемо підтримати Вас у складний час становлення Православної Церкви України і запевнити у нашій посиленій молитві. Від моменту створення Помісної Церкви українського народу ми є свідками дії промислу Божого. Без Господньої ласки не відбувся б у грудні минулого року Об’єднавчий Собор, успіх якого стільки разів висів буквально на волосині. Без дії Святого Духа не відбулося б обрання Предстоятеля, а також підписання і вручення Томосу про автокефалію. Немає сумніву, що Милосердний і Премудрий Бог передбачив Своїми незбагненними шляхами саме Вас для виконання історичної місії – стати першим керівником визнаної канонічної Православної Церкви України.

Шлях служіння Христові немислимий без випробувань. Надихаємося думкою про те, що випробування формують і виявляють найкращі властивості християнської особистості, як вогонь випробовує на міцність і цінність коштовні метали. Просимо Бога, щоби Його ласкою будь-які складні обставини життя оберталися для Вас на більшу духовну силу, примноження мудрості та ствердження рішучості та вірності обраному шляху служіння Господу та українському народові.

Засвідчуємо Вам свою братню підтримку, синівську вірність і правдиву християнську любов. Хай Господь обдаровує Вас здоров’ям на довгі роки плідного предстоятельського служіння Святій Українській Церкві!

Від імені єпархіальної ради, кліру та всіх вірних Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ та із щирою молитвою за Вас до Господа

+ Афанасій
архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ

10 травня 2019 року

Раніше єдність ПЦУ на чолі з Епіфанієм підтримали Хмельницька і Черкаська, а також Івано-Франківська єпархії.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на “урочисте молитовне спілкування” в пам’ять про священномученика Макарія на бланках Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також Філарет допускає розкол ПЦУ.

Однак у Мережі було опубліковано документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП з підписом Філарета.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застерігає, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти,  стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Comments are closed.