НОВИНИ, СВІТ Вселенський Патріархат обрав очільником найвпливовішої архієскопії у США друга України

Синод Вселенського Патріархату призначив главою своєї Американської архієпископії – головної і найвпливовішої кафедри у Вселенському Патріархаті – митрополита Елпідофора Ламбрініадіса, якого називають другом України.

Начальник відділу у справах релігій та національностей при Міністерстві культури України Андрій Юраш наголосив у дописі у Facebook, що це є знаковим моментом, і нагадав, що американська кафедра у Вселенському Патріархаті – це найкоротший шлях до Патріаршества.

“Це знакова річ: митрополит Елпідофор – один з найбільших друзів Української Церкви, ідеолог, який на всіх рівнях підтримував і доводив право України на власну автокефальну Церкву. Згадаймо минулорічні інтерв’ю Владики Елпідофора, в яких він повністю розбивав російські ідеологеми і концепти, які заперечували самостійний шлях українського церковного і духовного буття!” – радіє Юраш.

“І хай виє у беззубій злості глава “внєшніх сношеній” Московського Патріархату митрополит Іларіон Алфєєв, який каже, що призначення отримав “головний ненависник Російськоі Церкви у Вселенському Патріархаті” і що це призначення надовго відкладає “відновлення єдності”. Не може бути єдності зі злобою, неправдою та імперською захланністю”, – додав Юраш.

Як інформує РІСУ, член Синоду Вселенської Патріархії митрополит Елпідофор неодноразово заявляв, що основна причина, чому Українські Православні Церкви не могли об’єднатися, криється у агресивній політиці, яку щодо України проводить Росія. Митрополит також наголошував, що Українська Церква є Церквою Матір’ю для РПЦ, а не навпаки, як це вважають росіяни і намагаються нав’язати усім цю думку.

“У випадку з Українською Церквою, принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що Церква в Москві є матір’ю Церкви України. Якраз навпаки. Московська Церква є дочкою Української Церкви, яка – Українська Церква – є дочкою Вселенського Патріархату”, – сказав митрополит в інтерв’ю виданню “Православие и мир”.

Comments are closed.