НОВИНИ Луцький митрополит Макарій розповів, чому не приїхав до Філарета на головне свято УПЦ КП

Митрополит Луцький і Волинський Православної Церкви України Михаїл (Зінкевич) відмовив почесному Патріарху Філарету приїхати до Києва у вівторок 14 травня на традиційне молитовне святкування на честь священномученика Макарія.

Про це владика Михаїл розповів в інтерв’ю “Главкому”, передає РІСУ.

Нагадаємо, святого Макарія вважають неофіційним покровителем Київського Патріархату і саме 14 травня 1966 року Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким.

Митрополит Михаїл розповів, що запрошення на урочистості в столиці отримав тільки 13 травня і через попередні плани не відвідає столицю, натомість поїде до Вінниці, куди його запросив приїхати митрополит Вінницький Симеон.

“Набагато раніше, десь місяць тому я отримав запрошення від митрополита Симеона. Він просив мене про підтримку тому, що у нього є загострення у стосунках між ним і Московським Патріархатом. Я йому допомагав кадрами, направляв до нього священнослужителів”, – розповів митрополит Михаїл.

За його словами, на Вінниччині брак кадрів, оскільки до Православної Церкви переходять парафії, а священнослужителів немає.

“Я із семінарії, із тих кадрових резервів, які у мене були, направляв людей до митрополита Симеона. От він мене і запросив спільно відвідати Богослужіння, на що я погодився. Я ж не можу відміняти одне і погоджуватися на інше”, – зазначив архієрей.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на свято на бланках ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату.

15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП. Натомість у коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також  Філарет допускає розкол ПЦУ.

Під час зустрічі з архієреями 14 травня Філарет нібито планував обговорити питання зміни уставу Церкви та відродження Київського Патріархату.

За даними ТСН, Філарет шукав союзників для відродження УПЦ КП серед людей, яких колись заборонив у служінні або просто вигнав з Київського Патріархату, та навіть з числа колишніх ворогів. Примітно, що серед останніх називають і луцького митрополита Михаїла, якого Філарет раніше змусив відмовитися від висування на пост глави помісної Церкви.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застерігає, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти,  стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Comments are closed.