НОВИНИ Митрополит Епіфаній 14 травня відвідує Схід України

14 травня Блаженнійший митрополит Епіфаній перебуває з візитом на Сході України, поки Філарет у Києві проводить зустріч з архієреями нібито для обговорення відродження УПЦ КП.

Зокрема, він здійснить перший архіпастирський візит до Маріуполя, передає прес-служба ПЦУ на сторінці у Facebook.

Згдно з планом, Предстоятель ПЦУ звершить заупокійну літію біля пам’ятника “Воїнам, які віддали життя за Україну” та поспілкується з військовими 79-ї аеромобільної бригади.

Крім того, митрополит Епіфаній також зустрінеться в єпархіальному управлінні Донецької єпархії з переселенцями, багатодітними батьками, організаторами будинків сімейного типу.

Зазначимо, що Предстоятель ПЦУ не пристав на запрошення Філарета взяти участь у богослужінні в пам’ять святого Макарія, яке почесний Патріарх надіслав йому пізніше за всіх, нібито через “незадоволення” Епіфанія.

Однак, за канонами ПЦУ, Предстоятель Церкви не може бути “просто запрошеним” на богослужіння, оскільки як перша особа зобов’язаний безпосередньо здійснювати літургію – самостійно або спільно з іншими архієреями.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на свято на бланках ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату.

15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП.

Натомість у коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також Філарет допускає розкол ПЦУ. Під час зустрічі з архієреями 14 травня Філарет нібито планував обговорити питання зміни уставу Церкви та відродження Київського Патріархату.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застерігає, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти,  стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Comments are closed.